Navštivte také: Coworking33 - Sdílené kanceláře Břevnov
 • Titulní stránka
 • Krása a móda
 • Sex a vztahy
 • Zdraví a relax
 • Děti a rodina
 • Recepty
 • Horoskopy
 • Soutěže
 • Nezapomeňte na cestovní pojištění

  28.6.2015, Alice Jendelová

  Vaše dovolená se blíží a vy už se nemůžete dočkat. Počítáte dny v kalendáři a už se vidíte na pláži, v hotelu nebo jak vyrážíte vstříc dobrodružství cizích zemí. Nezapomeňte ale na vhodné cestovní pojištění.

  Odjezd na dovolenou s sebou nepřináší jen krásné myšlenky s vidinou volna, které si plánujete maximálně užít. Je to zároveň období největšího zařizování a stresu. Lehce pak člověk na něco zapomene.  Máme pro vás pár nejdůležitějších bodů, na co před cestou nezapomenout.

  • Doklady – Zkontrolujte vaše cestovní doklady (občanský průkaz či pas – pamatujte, že byste je neměli vyvážet oba, ale pouze jeden).
  • Léky - Zařiďte případné očkování, projděte si doma lékárničku a dokupte, co je třeba.
  • Pojištění – Nezapomeňte na pojištění a zbytečně na něm nešetřete pár korun.

  Právě pojištění mnoho z nás podceňuje. Rozhodně nevsázejte na to, že když jedete s cestovní kanceláří, jste pojištění. Zkontrolujte si toto ve smlouvě, ale většinou je pojištění na klientovi. Pokud vás podpis smlouvy zájezdu teprve čeká a cestovní kancelář pojištění nabízí, vždy si zkontrolujte, jaké je. Výhodné cestovní pojištění si sjednáte častěji spíše individuálně a určitě si vyčleňte chvilku na srovnání, co je pro vás lepší. A rozhodně se nevyplatí na pojištění šetřit.

  Cestovní pojištění na poslední chvíli

  Pokud už se dovolená opravdu hodně rychle blíží a vy nemáte čas zajít do pobočky pojišťovny, můžete uzavřít cestovní pojištění online. Žijeme přeci ve 21. století, kdy stačí jen pár kliknutí a vše je vyřešeno. Ideální je využít kalkulačku cestovního pojištění, kde jen zadáte, kdy a kam jedete a možnosti připojištění. A nemusíte pojistit jen sebe, ale klidně celou rodinu naráz.

  Na co nezapomenout při sjednání cestovního pojištění

  Nejdůležitější je si pojištění zařídit, to je jasné, ale co vše připojistit a využít? Určitě musí smlouva obsahovat pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Rozhodně doporučujeme úrazové připojištění a pojištění odpovědnosti za škody. Zcela na vašem uvážení je, zda si necháte připojistit zavazadla. Pokud cestuje letadlem a čeká vás přestup, možná by těch pár korun nebylo na škodu. Ale pozor, své zavadla musíte důkladně zabezpečit.

  TIP: Přečtěte si více o pojištění zavazadel na zprávy.aktualne.cz.

  Když už jste na dovolené

  Vždy se informujte u své pojišťovny, co vše máte mít při výjezdu s sebou, ale většinou nemusíte mít vytištěnou smlouvu, stačí mít kartičku s veškerými údaji nebo si alespoň uložit číslo na asistenční službu. Pro jistotu si někam uložte i číslo smlouvy, aby pak hovor s asistenční službou proběhl co nejlépe.

  Vždy si projděte pojistné podmínky, abyste věděli, jakým způsobem postupovat při nějaké nečekané události. Nejčastěji to bývá tak, že v případech léčebného ošetření, jehož výlohy můžete uhradit na místě, zaplatíte a schováte se veškeré účtenky (vždy si o ně řekněte!) a po návratu kontaktujete pojišťovnu, která vám je následně proplatí. Při vyšších částkách či závažnějších problémech vždy zavolejte na asistenční linku.

  Nejdůležitější však je předcházet nebezpečným situacím a zbytečně neriskovat.

  Přejeme vám, ať vaše dovolená proběhne bez jakýchkoliv komplikací. A jestli ještě pořád nevíte, kam vyjet na dovolenou, přečtěte si 7 tipů pro chytrý výběr last minute zájezdu

  Přečtěte si také: