Navštivte také: Coworking33 - Sdílené kanceláře Břevnov
 • Titulní stránka
 • Krása a móda
 • Sex a vztahy
 • Zdraví a relax
 • Děti a rodina
 • Recepty
 • Horoskopy
 • Soutěže
 • Jak vybrat rodinnou dovolenou, kterou si užijí dospělí i děti

  28.3.2019, Šárka V.

  Rodinná dovolená s dětmi nemusí být vždy „dovolená“ v pravém smyslu slova. Náročné děti vyžadující v podstatě neustálou pozornost, a zejména když jsou malé, dovedou rodičům připravit nejednu horkou chvilku uprostřed horkého léta. Ale pokud strávíte své volno například na jednom z řeckých ostrovů „v plné sestavě“, můžete si dopřát zasloužený odpočinek i užít si plno zábavy.

  Jak vybrat dovolenou

  Pro rodinnou dovolenou s dětmi v Řecku je důležitý výběr konkrétní destinace a hotelu. S dětmi na cestách budete potřebovat více klidu a prostoru, který najdete spíše v méně známých letoviscích nebo menších ostrovech, kde vám hlučný bulvár nepovede přímo pod oknem. Hotel by měl nabízet vybavení pro menší děti, například postýlku nebo i koutek s hračkami, abyste nemuseli všechno vozit s sebou. Výhodou mohou být i animační programy, které vám umožní aspoň na chvíli lehnout si na pláž a opalovat se, nebo sportovní vybavení a náčiní, se kterým můžete uspořádat rodinný turnaj.

  Kam vyrazit na dovolenou

  K moři jezdíme za sluncem, koupáním a plážemi a řecké ostrovy jsou skvělým místem pro hry s dětmi u moře.Stavění hradu z písku je tradiční zábava pro malé i velké, „vodní pólo“ i další hry doplní plavání a čvachtání se ve vodě. A který z řeckých ostrovů nejlépe vybrat? Ideální pro rodinnou dovolenou je Lefkada, která má mnoho snadno přístupných pláží a výbornou vybavenost ubytovacích zařízení. Dalším skvělým místem je Rhodos, protože na něm najdete řadu menších letovisek poskytujících klid a pohodu. Na ostrově Kos, kromě toho, že se na něm nacházejí jedny z nejčistších pláží v Řecku, můžete pozorovat mořské želvy a v případě šnorchlování hejna nádherných ryb. Kréta je nejjižnějším a nejteplejším místem Řecka a překypuje kulturními a přírodními památkami.

  Každá z řeckých destinací má co nabídnout a jejich výhodou je, že jsou všechny letecky pohodlně a cenově dostupné. Pokud chcete, aby rodinná dovolená s dětmibyla skutečně dovolená, výběrem Řecka neuděláte chybu.

  Přečtěte si také: