Navštivte také: Horké kameny
komerční sdělení
 • Titulní stránka
 • Krása a móda
 • Sex a vztahy
 • Zdraví a relax
 • Děti a rodina
 • Recepty
 • Horoskopy
 • Soutěže
 • Odpočiňte si s knihou!

  5.9.2012, Martina Kaushiková

  Plavky, sluneční brýle a repelent máte sbalené a chystáte se vyrazit na dovolenou. Ale nechybí vám náhodou něco? No jasně: kniha!

  Kniha může být stejně dobrým přítelem člověka jako pes, tak se o ten jedinečný zážitek ze čtení neochuzujte. Nezapomeňte, že každá chvíle strávená s kvalitní knihou je také chvílí velmi dobře využitou. A že na čtení zrovna moc nejste? Vůbec nevadí! Nemusíte přece sahat po některém z velikánů - klasiků. Prozradíme vám tipy na knihy, které pobaví, potěší nebo pohladí.

  Leonie Swannová: Glennkill - ovce vyšetřují.

  Jednoho rána je pastýř George Glenn nalezen mrtvý v trávě, připíchnutý rýčem k zemi. V celku klasická zápletka, přesto je tato detektivka velmi netradiční. Vyšetřování pastýřovy vraždy se totiž ujme jeho vlastní stádo ovcí. Zkuste se na vraždu podívat ze zvířecího pohledu a vyšetřit ji ovčí logikou!

  Dawn Frenchová: Tak trochu úžasní.

  Kniha pro každého, kdo má někdy pocit, že žije v té nejšílenější rodině ze všech! Po přečtení téhle knihy budete mít dojem, že jsou vaše drahé polovičky úžasné a milé a pubertu svých dětí přečkáte bez následků. Příběh o britské rodině, psaný formou deníků matky středního věku a dvou dospívajících dětí.

  Daniel Glattauer: Dobrý proti severáku.

  Skvělá kniha šikovného rakouského autora, který bez problémů vytvoří čtivý příběh prostřednictvím e-mailové konverzace hlavních hrdinů. Příběh dvou původně neznámých lidí, do jejichž života zásadně zasáhla náhoda, vás vtáhne a nepustí.

  Laurent Binet: HHhH.

  Román francouzského spisovatele, jehož zaujal hrdinský čin československých parašutistů, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Binetova úžasná hra s formou i obsahem vás zaručeně dostane, i když o historii nic nevíte!

  Ann Patchettová: Země divů.

  Žánrově nezařaditelný román známé americké autorky vypráví příběh čtyřicátnice pracující pro farmaceutickou společnost. Marina se musí vypravit do amazonského pralesa, aby zkontrolovala záhadný výzkum jedné vědkyně a objasnila tajemnou smrt svého letitého kolegy.

  Přečtěte si také: